Przedszkole terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych, z autyzmem Warszawa Białołęka

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Witajcie w  Dobrym Starcie 🙂

Jesteśmy placówkami edukacyjno-terapeutycznymi dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Stawiamy na indywidualne podejście do potrzeb dzieci (małe grupy), rozwój umiejętności komunikacyjnych i społecznych,  wspieramy w nabywaniu coraz większej samodzielności.

Oto nasza historia w dużym skrócie… 🙂

Pierwsza, przedszkolna placówka terapeutyczna powstała z końcem września 2012r. Od lutego 2014r., przy ul. Internetowej 33, stworzyliśmy kolejne przedszkole, które zapewnia dzieciom z autyzmem, i z Z. Aspergera, intensywną i wieloprofilową terapię oraz edukację.

Rok 2019 to kolejny, duży krok w edukacji – tym razem już na etapie szkolnym!  Otworzyliśmy Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Dobry Start” dla dzieci z autyzmem i Z. Aspergera.

W tym roku, do naszych działań skierowanych do dzieci z niepełnosprawnościami, wyzwaniami rozwojowymi, dołączył program „Za życiem” – bezpłatna, bardzo intensywna terapia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

Jako założyciel Dobrego Startu, różnorodne doświadczenia i sukcesy w pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi zbieram od 12 lat. Przez kilka lat pracowałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Konwaliowa”, w której stworzyłam Zespół Terapeutów realizujących Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (WWRD), pierwszy w Warszawie – niepubliczny, bezpłatny program terapeutyczny dla dzieci zagrożonych niepełnosprawnością i niepełnosprawnych.

Od kilku lat, swoje doświadczenia, wiedzę i chęć niesienia pomocy tym, którym jest trudniej, wykorzystuję w organizacji przedszkola i szkoły terapeutycznej

Bo chcę aby wszystkie dzieci miały DOBRY edukacyjny START!

Małgorzata Przycka i Zespół Dobrego Startu 🙂

Oddziały przedszkolne