Przedszkole terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych, z autyzmem Warszawa Białołęka

+48 737 164 711

SZKOŁA

+48 737 164 783

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Szkoła

Szkoła

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Specilana „Dobry Start”

Szkoła podstawowa specjalna dla dzieci z autyzmem i Z. Aspergera, dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym.

Sukces i 8 lat doświadczenia naszego  przedszkola terapeutycznego (specjalnego)  spowodował, że byliśmy gotowi pójść o krok dalej. Dlatego we wrześniu 2019 r. rozpoczęła swoją działalność szkoła specjalna dla dzieci z autyzmem „Dobry Start”. Przy jej tworzeniu przyświecały nam te same idee, jakie istotne były przy prowadzeniu grup przedszkolnych tj: rozwój komunikacji, kontaktów społecznych, pozytywnych zachowań, samodzielności i umiejętności poznawczych naszych podopiecznych. Pragniemy odpowiadać na wszelkie potrzeby dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zapewniając im najlepszą edukację i terapię. To dlatego nasza szkoła terapeutyczna jest najlepszym miejscem dla Państwa dzieci.

Pierwszy dzwonek w szkole specialnej dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną „Dobry Start” wybrzmiał 2 września 2019 roku. W tym roczniku uruchomiliśmy klasę I dla uczniów z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Program wychowawczy uwzględnia zarówno zajęcia edukacyjne wynikające z podstawy programowej, jak i specjalistyczną terapię. W programie znajduje się m.in. terapia behawioralna autyzmu w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania oraz zajęcia z rozwoju komunikacji alternatywnej PECS prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Wszystko po to, by szkoła zapewniła Państwa pociechom „Dobry Start” w przyszłość i przygotowała je do dalszej edukacji oraz samodzielnego funkcjonowania w świecie.

Szkoła terapeutyczna dla dzieci z autyzmem i Z. Aspergera, dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną – co nas wyróżnia?

 

Nowopowstała szkoła podstawowa specjalna dla dzieci z autyzmem i Z. Aspergera, dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną „Dobry Start” jest efektem pracy twórców przedszkola o tej samej nazwie, które działa na mapie Warszawy już od 8 lat i cieszy się uznaniem rodziców dzieci o specjalnych potrzebach. Wykwalifikowana kadra nauczycieli i terapeutów czuwa nad prawidłowym rozwojem uczniów w każdym aspekcie. Dzieci mają zapewnioną kompleksową opiekę specjalistów. Klasy są bardzo kameralne i liczą czworo lub pięcioro uczniów. Istnieje również możliwość nauczania indywidualnego oraz nauczania w trybie edukacji domowej.

Prowadzona przez nas szkoła podstawowa specjalna zatrudnia wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych pedagogów specjalnych i psychologów. Nauczycieli wyróżnia indywidualne podejście do uczniów oraz autentyczne zainteresowanie ich problemami. W naszej szkole podstawowej, specjalnej żadne dziecko nie jest anonimowe. Mała liczebność grup sprzyja nie tylko uzyskiwaniu lepszych wyników w nauce, ale także nawiązywaniu i utrzymywaniu przyjaźni pomiędzy dziećmi. Poza standardowymi lekcjami organizujemy także wiele zajęć dodatkowych.

Szkoła terapeutyczna stawia na wyjątkową atmosferę i otwartość na potrzeby dzieci. Placówka ma swoją siedzibę w Warszawie, przy ul. Odkrytej 1A, w nowo wyremontowanym 255m2 lokalu.

Zapraszamy rodziców potencjalnych uczniów do kontaktu – chętnie udzielimy Państwu szczegółowych informacji.

Oddziały przedszkolne

ul. Internetowa 33,
03-290 Warszawa

Szkoła

ul. Odkryta 1A,
03-140 Warszawa

Telefon

Przedszkole: +48 737 164 783
Szkoła: +48 737 164 711

Livekid
Livekid