Przedszkole terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych, z autyzmem Warszawa Białołęka

+48 737 164 711

SZKOŁA

+48 737 164 783

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Terapia autyzmu

Terapia autyzmu

Autyzm jest rodzajem zaburzenia rozwojowego, które w różnym stopniu może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Chociaż przyczyny jego występowania nie do końca są znane, to współcześnie terapia autyzmu jest coraz bardziej rozpowszechniona. Metod wspomagających rozwój osób dotkniętych tym zaburzeniem jest wiele, a im wcześniej zostanie podjęta interwencja terapeutyczna, tym lepsze rezultaty może przynieść. Przydatna jest szczególnie terapia behawioralna dzieci z autyzmem, która uczy odpowiednich zachowań poprzez nagradzanie tych, które są „prawidłowe” (akceptowalne społecznie), a pomijanie tych nieakceptowalnych. Dzięki temu, że podejście behawioralne nie stosuje kar, a jedynie zaznacza nieprawidłowość pewnych zachowań poprzez brak nagrody, jest doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi. Terapeuta behawioralny powinien stosować odpowiednie metody pracy, dopasowane indywidualnie do każdego dziecka. Dzięki temu terapia wyróżnia się wysoką skutecznością i jest w stanie znacznie podnieść umiejętności społeczne dzieci dotkniętych autyzmem.

Terapia behawioralna dzieci z autyzmem w przedszkolu i szkole „Dobry Start” – Warszawa

 

Przedszkole oraz szkoła terapeutyczna „Dobry Start” w Warszawie dysponują kadrą wysoko wykwalifikowanych specjalistów i realizują własny program integrujący edukację dzieci z terapią autyzmu. Kameralna atmosfera obu placówek oraz unikalna struktura ich funkcjonowania pozwalają terapeutom podchodzić indywidualnie do każdego dziecka oraz poświęcić mu odpowiednią ilość czasu i uwagi. To niezwykle ważne, ponieważ terapia behawioralna dzieci z autyzmem wymaga konsekwencji, cierpliwości i zaangażowania. Ważne jest również zwrócenie uwagi na indywidualne tempo rozwoju oraz potrzeby każdego dziecka. Wówczas terapia autyzmu przynosi najlepsze rezultaty. Terapeuta behawioralny jest osobą, która na podstawie obserwacji zachowań dziecka, planuje terapię, która będzie nastawiona na rozwiązanie indywidualnych problemów. Ponadto skupia się na:

  • rozwijaniu w dziecku deficytowych umiejętności,
  • redukcji zachowań i działań, które nie są pożądane przez społeczeństwo,
  • nauce prawidłowego reagowania na określone sytuacje,
  • utrzymaniu efektu terapii i wyuczonych zachowań.

 

Nadzieja i Rozwój: Skuteczna Terapia Dziecka z Autyzmem Poprzez Indywidualne i Grupowe Zajęcia Psychoedukacyjne

 

Terapia dziecka z autyzmem prowadzona jest przez doświadczonego specjalistę. W jej ramach organizowane są zajęcia psychoedukacyjne, a także treningi poznawczo-behawioralne. Dzieci biorą też udział w treningach kompetencji społecznych. To praktyczne zajęcia, które sprzyjają doskonaleniu umiejętności porozumiewania się z osobami z otoczenia. W początkowych etapach terapii dziecka z autyzmem stawiamy na indywidualny kontakt ucznia z pedagogiem. W późniejszych fazach wykorzystywane są natomiast grupowe metody pracy.

 

Terapia z Autyzmem w Bezpiecznych Rękach: Zaufaj Naszym Doświadczonym Terapeutom 

Terapeuta behawioralny to osoba, która musi zdobyć zaufanie dziecka z autyzmem, aby terapia przyniosła określony cel. W naszej placówce zajęcia prowadzą jedynie osoby z odpowiednim podejściem i doświadczeniem, dzięki czemu terapia przebiega w sposób niezakłócający autonomii dziecka. Nasi specjaliści od terapii zawsze dopasowują program ćwiczeń do indywidualnych potrzeb podopiecznego i prowadzą zajęcia tak, aby dziecko czuło się pewnie i bezpiecznie. Jest to gwarancją osiągnięcia najlepszych efektów terapeutycznych.

 

Skuteczna Terapia Behawioralna z Autyzmem: Stosowana Analiza Zachowania w Przedszkolu „Dobry Start”

 

Nasi specjaliści prowadzą terapię behawioralną dzieci z autyzmem w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania. To uznana i skuteczna metoda, pozwalająca w naturalny sposób pracować nad zachowaniem dziecka. Elementy terapii autyzmu są częścią codziennego programu w przedszkolu specjalnym „Dobry Start”. Prowadzimy też warsztaty dla rodziców ułatwiające przeniesienie stosowanych w placówce metod terapeutycznych na grunt domowy. Terapia behawioralna autyzmu pomoże Państwu zrozumieć potrzeby dziecka oraz otoczy go najlepszą opieką terapeutyczną. Zapraszamy do kontaktu, jeśli mają Państwo pytania na temat naszej działalności.

Oddziały przedszkolne

ul. Internetowa 33,
03-290 Warszawa

Szkoła

ul. Odkryta 1A,
03-140 Warszawa

Telefon

Przedszkole: +48 737 164 783
Szkoła: +48 737 164 711

Livekid
Livekid